Co należy wiedzieć o ubezpieczeniu Autocasco

W Polsce każdy kierowca musi posiadać obowiązkowo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Polisa zabezpiecza przed finansowymi skutkami kolizji na drodze, gdy osobą poszkodowaną jest inny kierowca lub jego pojazd. Autocasco jest natomiast dobrowolne, ale korzysta z niego bardzo duża grupa właścicieli aut. Jest to związane z faktem, że ten rodzaj ubezpieczenia ma bardzo szeroki zakres działania.

Zakres działania ubezpieczenia Autocasco

Ubezpieczenie AC zapewnia ochronę w wielu nieprzewidzianych sytuacjach na drodze. Wśród nich należy wymienić zdarzenia losowe, takie jak pożar, zalanie, opady gradu lub trzęsienie ziemi. Kierowca może uzyskać odszkodowanie w sytuacji, gdy sam spowodował uszkodzenie auta lub gdy sprawca zniszczeń nie został odnaleziony. W szczególności dotyczy to sytuacji, w której samochód zostanie skradziony. Można więc powiedzieć, z Autocasco zabezpiecza kierowcę w tych obszarach, w których nie działa obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.

Różne oferty dostępne na polskim rynku

Przy zakupie ubezpieczenie AC należy zwrócić szczególną uwagę na zakres jego działania. Polisa nie jest w żaden sposób regulowana przez polskie przepisy, w związku z czym firmy mogą dowolnie kształtować brzmienie umowy. Jednym z towarzystw, które oferuje bardzo korzystne ubezpieczenia tego rodzaju, jest znana firma Aviva. Ubezpieczenie pokrywa szkody w przypadku zniszczenia auta lub jego wyposażenia, kradzieży oraz uszkodzenia na skutek zderzenia ze zwierzętami.

Naprawa lub zwrot kosztów za uszkodzenia

Samochód może być naprawiony w serwisie wybranym przez osobę ubezpieczoną, także w autoryzowanych stacjach obsługi, przy wykorzystaniu oryginalnych części producenta. Aviva zwraca koszty zniszczonych lub uszkodzonych fotelików dla dzieci, dodatkowego wyposażenia zamontowanego w aucie, zamówienia nowych kluczy do samochodu, a także uzyskania nowego dowodu rejestracyjnego lub prawa jazdy, jeśli dokumenty te zostały zniszczone.

Rozszerzenia ochrony w firmie Aviva

Oferta firmy Aviva jest tylko jedną z wielu możliwości dostępnych dla kierowców na terenie w Polsce. Warto się z nią zapoznać, tym bardziej że firma pozwala na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia o pakiety typu Assistance lub ubezpieczenie NNW. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, które można znaleźć na stronie internetowej firmy Aviva. W razie dodatkowych pytań można szybko skontaktować się z infolinią Aviva pod warszawskim numerem telefonu. Oferta Aviva jest jedną z najlepszych na rynku w Polsce, a do tego firma chwali się bardzo korzystnymi cenami składki ubezpieczeniowej.